Upratanie života začína od mojich vecí

Upratanie života začína od mojich vecí

Každé obdobie nášho života prináša príležitosti. Niekedy je to príležitosť sa rozbehnúť, inokedy zastaviť. Alebo upratať. Cítim, že to je teraz.

Posledné týždne prežívam Chaos. Ďalší v mojom živote. A možno aj niektoré z vás máte to isté. Chaos je, keď väčšinu vecí neviete ukorigovať, uchopiť a ani pochopiť. Pekne o tom učí Univerzita vedomého života. Rozhodnutia sa menia z hodiny na hodinu, niekedy večer neplatí, čo platilo ráno. Teraz sa Boh plánom veľmi musí smiať. Učím sa žiť čisto, jasne, s prehľadom, kde dávam svoju energiu.
„Moja cesta je čistá a nezaprataná.“

Tak som sa rozhodla ďalej do konca roka upratovať.
Ale nie tak upratať, že vyberiete pár knižiek, utriete podlahu a vyložíte nohy na stôl a fajront.
Upratať od základov. Od tej najmenšej veci, až po zmysel nasledujúcich rokov. Rokov zmien.

Za posledné desaťročia som si svoj priestor (mentálny i fyzický) zabordelovala zbytočnosťami celkom intenzívne, priam až na medailu výkonnosti.

Vo štvrtok som zverejnila príspevok o sťahovaní s krabicami. Stála som medzi vecami, mnohé z nich mi už nedávali hlbší význam vlastníctva.
Isto, niektoré sú praktické do domácnosti, ako napríklad otvárač na víno alebo tlačiareň. Iné boli darmi, ale miestami od ľudí, ktorí už dávno nie sú súčasťou môjho života.

Niekde v hĺbke duše cítim, že táto doba mnohé zmení a zmení aj mňa, preto potrebujem ČISTÝ PRIESTOR. Bez sošiek, lapačov prachu, či posteľnej bielizne pre celé mesto..

Pocit pri tých veciach bol zvláštny. Vždy som si myslela, že domov je tam, kde mám svoje veci. Posledný polrok mi ukázal, že domov je tam, kde ma čaká objatie, smiech, radosť, pohľad do očí blízkeho človeka – môjho priateľa, rodiny, kamarátov….

Mať svoj priestor je dôležité. Miesto, kde môžete čerpať energiu, oddýchnuť si, zabaliť sa do deky, dať si šálku čaju, alebo si užiť rande s priateľom. Lenže ten málo súvisí s vecami. Na to vám stačí jeden hrnček, sedačka, deka a hudba z mobilu.

Koľko vecí musí človek vlastniť, aby bol vnútorne spokojný?
Už viem, že sa neodvíja od preplnených skríň.

Viete, prečo som často nakupovala? Pretože ma to upokojovalo, uvoľňovalo ako DROGA! Bolo to najčastejšie v momentoch, kedy som bola v napätí, uviaznutá v hlave a myšlienkach. A potrebovala som niečo HMOTNÉ, aby som sa dokázala uzemniť. Prehrabávať sa vo vešiakoch bolo pre mňa ako meditácia.

A vyskúšať si šaty veľkosti 36, dobre sa v nich cítiť bola zase krásna satisfakcia pre to mladé bacuľaté dievča, ktoré nosilo od trinástich dospelácke veľkosti. Ten pocit, že si to môžem DOVOLIŤ, bol opojný.

Na podporu môjho zámeru som zvolila KÚZELNÉ UPRATOVANIE od Marie Kondo a tá hneď na začiatku píše: „Než začnete s upratovaním, predstavte si, čo chcete dosiahnuť.“
Aký životný štýl chcete dosiahnuť? Váš zámer sa prejaví aj vo veciach, ktoré máte. A veci, ktoré máte budú odrazom vášho života.

Hmmm…. A keďže zámery sa píšu v prítomnosti, tu to je:

1. 👩 Som flexibilná. => 🧹Viem sa zbaliť v priebehu pár hodín do pár krabíc.

2. 👩 Mám prehľad. => 🧹 Vlastním len to, čo skutočne pravidelne používam.

3. 👩 Žijem čisto. =>🧹 Každá vec má svoje jasné miesto a tápem/pátram minimálne.

4. 👩 Viem, kam zameriavam svoju energiu =>🧹 Viem, čo vlastním a kde to nájdem.

5. 👩 Požiadam o pomoc s vecami, ktoré nezvládam. =>🧹 Veci, ktoré potrebujem na krátky moment, si požičiam.

6. 👩 Delím sa s ostatnými, pomáham. =>🧹 Veci, ktoré nepotrebujem, požičiam, alebo posuniem.

7. 👩 Vnímam svoju hodnotu i hodnotu toho, čo robím. =>🧹
Každú vec, ktorú vlastním, si vážim a dávam na ňu pozor.

🧘‍♀️ ROVNOVÁHA je odrážaná vo všetkom, čo tvorí náš osobný priestor: Myseľ, telo, bývanie, životný štýl.

Takže – hurá do upratovania života! 🧹🧹🧹

Verím, že som vás trochu inšpirovala na tieto jesenné dni, ak sa vám článok páčil, môžete ho podporiť:
📩 Komentárom
⭐️ Zdieľaním ďalej
👍 Označením mojej stránky Žena v pohybe ako „Páči sa mi“ a tak vám neujde ďalšie pozorovanie sveta rovnováhy. 🙂 Zobraziť menej